pühapäev, 8. veebruar 2009

Toris/ In Tori 06.02.2009


*Elan mina Tori vallas või mitte, aga sellesse alevikku eksin ma ikka suhteliselt harva:).Tegelikult hakkasin lausa mõtlema, et millal siis sai seal viimane kord käidud...Mhmmm...Mul on tunne, et see ei olnud mitte selle aasta numbri sees ja ei imestaks kui vaat' , et oma pool aastat tagasi...No jah, läbi saab sealt ikka aeg-ajalt sõidetud, aga see ei ole ju see...Nii et ei loe midagi, et mõni koht kõigest 10 km kaugusel asub, ikka sama kaugel kui Aafrika:).Oli mul siis üle pika aja jälle Torisse asja ja otsustasin siis seekord ringi vaadata sellise pilgu, et mis võiks huvitada inimest ,kes ei ole sinna kunagi sattunud...Ja teate, mis ? Huvitav oli, ehkki koht on väike ja mõne jaoks vaat', et väljagi surnud, jätkus mulle seal paariks tunniks tegemist küll ja veel ja tegelikult igale poole ei jõudnudki...Nautige, siis seda, mis mul praegu pakkuda on!

*Do I live in Tori parish or not but to this town I get rarely:).Actually I have to think when was the last time...Mhmmm...Somehow I think it wasn't in this year's number & I wouldn't be surprised if it was about half year ago...Well, when I drive somewhere I often pass it but it's not the same...So, it doesn't really matter that some place is only 10 km away, still as far as Africa:). After some time I had a chance to go to Tori & I decided to look around with the glance of the stranger...And you know what?It was interesting, though the town is small & some probably think it's basically more dead than alive, I had quite interesting time for couple of hours.And there were some places I didn't go...So enjoy the little I've got for you!

*Pildil lehe alguses ja samuti neljal ülemisel pildil on Torile kõige iseloomulikum vaade...Liivakivi paljand Pärnu jõe kaldal ja kuulus Tori põrgu .

*On the photo on the top of the blog & the 4 photos above have the most typical sight to Tori...Sandstone cliff on the bank of Pärnu river & the famous Tori põrgu (the Hell of Tori...caves in where old times people believed was the entrance to the hell).
*Maailmas on igasuguseid kujusid- üks parem kui teine, aga mitte ükski ei saa selle vastu siin...Kuradi kuju Tori põrgu juures.

*There are a lot of statues in the world- one is better than the other, but none of them can match this one...Statue of Devil by Tori põrgu.


*Vana kõrtsihoone.

*Old tavern house.

*Need kolm pilti üleval on vaated Tori kirikule ja Püha Jüri kujule (kes on kiriku kaitsepühak).

*These 3 photos above are the views to the Tori church & to the statue of St. George (the patron saint of the church).*Mille poolest on Tori veel kuulus? Tori hobune...Peasissekäik hobusekasvatusse.

*What more Tori has that people know?Tori horse breed...Main entrance to the studfarm.*Üleval ja all. Paeasissekäik surnuaiale.

*Above & below.Main entrance to the grave yard.


*Eesti surnuaiad näevad paljuski välja kui metsad. Poleks riste, ei oleks vist palju vahet.

*Grave yards in Estonia look a lot like forests.If there weren't any crosses there wouldn't be much diffenece.


*Minu emapoolse vanaema haud.

*The grave of my grandmother from mother's side.


*Üks väheseid kuulsaid inimesi, kes Torist pärit on.Kirjanik Andres Saal ja tema haud.

*One of the very few famous people that are from Tori.Writer Andres Saal & his grave.


*Vabadussõjas langenute ausammas.

*Statue for the fallen of the Independence War.

1 kommentaar:

Karin ütles ...

Tori on mulle tuntud koht. Käisin seal tegelikult alles hiljuti, ehkki pole Tori valla elanik (:)), see oli jaanuaris 2009 (seoses tööga viibisin seal kaks päeva). Aga varem olen sinna ikka suvel sattunud - kas kanuuga matkates või lihtsalt läbi sõites, kui on asja Soomaa matkaradadele. Ilusas kohas elad! :)